Festyn integracyjny

4 czerwca 2022r. po dłuższej przerwie , odbył się w Połczynie Festyn Integracyjny. Organizatorami wydarzenia byli : Szkoła Podstawowa im. Antoniego Abrahama w Połczynie, Stowarzyszenie Wspólne Połczyno, Wiejski Klub Kultury, Klub Seniora w Połczynie, Sołtys Połczyna i OSP w Połczynie. Festyn połączony był z otwarciem miejsca rekreacji dla młodych mieszkańców – Skate Parku w Połczynie. Otwarcia dokonał zastępca Wójta Gminy Puck oraz członek stowarzyszenia Wspólne Połczyno Piotr Neubauer, który przedstawił historię powstania Skate Parku. Po czym wraz z Sołtysem Połczyna Dariuszem Groenwaldem, dyrektor szkoły Grażyną Wolf, oraz administratorem parafii pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku księdzem Mariuszem Kunickim nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Miłośnicy sportu również przybyli na to wydarzenie i zaprezentowali swoje umiejętności jeżdżąc na hulajnogach i deskorolkach.
Organizując festyn i zapraszając gości spoza naszego środowiska, chcieliśmy pokazać, że każde miejsce i każdy pretekst jest dobry do budowania więzi. Od 15.30 atrakcje zapewnialiśmy na boisku przy OSP w Połczynie. Miasteczko festynowe oferowało wiele rozrywek : dmuchaniec dla najmłodszych, loterię z nagrodami, słodkie i słone przekąski: wata cukrowa, tęczowe galaretki, ziemniaki na patyku, grill, pierogi ukraińskie ciepłe i zimne napoje, malowanie twarzy, przejażdżki bryczką konną. Młodzieżowa drużyna pożarnicza w której aktywnie działają uczniowie naszej szkoły, brała udział w konkursach i pokazach.
Na scenie mogliśmy podziwiać występy wokalne uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej im. A. Abrahama w Połczynie, wokalistek z Ukrainy oraz tancerek i tancerzy ze Studia Sztuki Da Capo al fine z Pucka . Gościnnie wystąpiły : Wiera oraz Larysa Stepashko z Kijowa. Imprezę poprowadził zastępca Wójta Gminy Puck Piotr Neubauer.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji festynu. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom , pracownikom szkoły i naszym dzielnym uczniom i przyjaciołom szkoły. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Podobne wpisy