Gminny Konkurs Pastorałek „ Betlejemskie Śpiewanie”

W niedzielę 11 grudnia w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbył się II konkurs pastorałek „ Betlejemskie Śpiewanie”. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych : dzieci do lat 10, oraz dzieci i młodzież w wieku od 11-15 lat. Na scenie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć także liczną reprezentację
uczniów naszej szkoły. W kategorii młodszej wystąpili : Antonina Cichowska, Maja Potrykus, Natasza Potracka z klasy III, oraz Magdalena Szmyt i Nadia Marzejon
z klasy V. Starszą grupę reprezentowali : Franciszek Arendt i Amelia Potrykus z klasy VI, oraz Iga Trochimiak i Nikola Kraśnicka z klasy VIII.
Wokaliści oceniało jury w składzie : pani Weronika Korthals – która także objęła patronatem artystycznym imprezę, oraz pani dr Aleksandra Janus.
W grupie młodszej do 10 lat, III miejsce zajęła Natasza Potracka z kl. 3, natomiast w grupie starszej 11-15 lat, na podium stanął – zajmując pierwsze miejsce Franciszek Arendt z kl. 6.
Laureaci konkursu oprócz otrzymania statuetek, nagród rzeczowych i dyplomów, zaśpiewają także w Koncercie Bożonarodzeniowym , który odbędzie się 18 grudnia w Domu Kultury w Żelistrzewie. Dodatkową nagrodą dla zdobywców I miejsca w każdej kategorii jest możliwość nagrania świątecznej piosenki z panią Weroniką Korthals w North Studio w Swarzewie u Tadeusza Korthals.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Podobne wpisy