Wieczornica

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

W dniu 15 grudnia w Szkole Podstawowej im. Antoniego Abrahama w Połczynie odbyła się Wieczornica Bożonarodzeniowa. Goście tłumnie odwiedzili naszą szkołę. W popołudniowy wieczór Pani Dyrektor Grażyny Wolf przywitała wszystkich gości, złożyła życzenia i oficjalnie rozpoczęła Świąteczny Koncert. Odwiedzili nas również Zastępca Wójta Gminy Puck – Pan Piotr Neubauer, Radny Gminy Puck – Pan Łukasz Korthals oraz członkowie Stowarzyszenia Wspólne Połczyno. Świąteczny Koncert uświetnili uczniowie, którzy wystąpili w III Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Magiczne Święta” oraz absolwentki naszej szkoły Nadia Joachimiak – Szpinda oraz Olga Marzejon. Po koncercie w klasach czekały na gości liczne atrakcje:

• Sala poświęcona tradycją świąt na Kaszubach oraz prezentacja strojów Paneszek;

• Wirtualne święta i zimowe szaleństwa – w okularach VR;

• Kiermasz szkolny z pięknymi dekoracjami świątecznymi wykonanymi przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły;

• Sesje fotograficzne;

• Warsztaty artystyczne;

• Świąteczna kawiarenka z domowymi ciastami, goframi, przetworami oraz świątecznym garmażem przygotowanym i sprzedawanym przez naszych wspaniałych rodziców.

Na zakończenie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III pod opieką pań: Alicji Oksiuta, Ireny Himmel i Anny Kortas przedstawili zebranym “Bajkowe Jasełka”.

Ten magiczny wieczór to czas, kiedy w jednym miejscu spotyka się tradycja, nowoczesność oraz chęć wspólnej integracji po długim czasie izolacji. Dziękujemy, że byliście z nami.

Podobne wpisy