AKCJA “SPRZĄTANIE ŚWIATA” 2023

25 kwietnia w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się Akcja “Sprzątanie Świata”. Nad przebiegiem i organizacją całego przedsięwzięcia czuwali wychowawcy. Wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki, grupy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami zbierali wszystko to, co znalazło się na terenie przed głównym wejściem do szkoły, na placu zabaw, terenie boiska szkolnego . Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Nawet nasi najmłodsi uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w tym przedsięwzięciu i widać było, że wywarło to na nich duże wrażenie. Sprzątanie Świata to wyjątkowa okazja, pokazująca jak dzieci mogą dać przykład dorosłym. Wszyscy dobrze się bawili i jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko. Zwieńczeniem naszego udziału w akcji było wspólne grillowanie, po którym wszystko posprzątaliśmy.

Podobne wpisy