|

Kilka słów dla Uczniów i Rodziców klas I – III

Kochani Uczniowie, Drogie Dzieci, Szanowni Państwo!

Już niedługo zaczniecie swoje wymarzone wakacje. Przed Wami czas pełen radości, zabawy i beztroski. Chciałabym w dniu zakończenia roku szkolnego przypomnieć postać znaną z jednej z książek dla dzieci– mowa o Kubusiu Puchatku. Kluczową postacią jest w niej sympatyczny miś o wielkim sercu, który przeżywa wiele przygód razem ze swoimi przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu.

Kubuś i jego przyjaciele – Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy i Krzyś – pokazują nam, jak ważne powinny być przyjaźń i radość z małych rzeczy. Pomyślcie, jak Kubuś Puchatek cieszyłby się, będąc na Waszym miejscu, z nadchodzących wakacji. Z pewnością skakałby z radości, planując pikniki nad rzeką, zabawy na łące i wyprawy do lasu. Wy również możecie mieć przed sobą takie cudowne chwile. Czas wakacji jest po to, by odpocząć, ale i odkrywać świat wokół nas, spędzać czas z najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi, cieszyć się po prostu chwilą.

Jednak pamiętajcie, że tak jak Kubuś troszczył się o swoich przyjaciół, tak i Wy podczas wakacji dbajcie o siebie nawzajem. Bądźcie dla siebie mili, pomagajcie innym i bawcie się bezpiecznie. Nawet w najlepszej zabawie warto być ostrożnym, żeby wrócić po wakacjach zdrowym. Zbierajcie te dobre, piękne wspomnienia z wakacyjnych wypraw.

Może uda nam się po wakacjach stworzyć z Waszych wspomnień taki wielki słoik wdzięczności – wtedy podziękujecie za to, że mogliście odpocząć, pobyć z najbliższymi i cieszyć się z letniej pogody. To oczywiście inspiracja do działania dla Waszych wspaniałych nauczycieli i wychowawców, ale tym zajmiemy się już później. Dlaczego o tym teraz mówię? Wydaje się, że bardzo mało jako społeczeństwo dziękujemy za to, co jest. Wdzięczność jakoś nam nie wychodzi najlepiej.

Na koniec wyobraźmy sobie wszyscy, jakie byłoby lato z naszych marzeń. Jakie będzie nasze wymarzone lato? Może takie jak z Najpiękniejszych wierszy Danuty Wawiłow ? Oto krótki fragment:

„Trawa będzie zielona (…),

Drzewa będą zielone,

góry będą zielone,

chmury będą zielone,

wielkie i puchate!

Domy będą zielone (…).

Wiesz, dlaczego zielone?

Bo to będzie lato”.

Życzę Wam, aby nadchodzące wakacje były pełne uśmiechu, słońca, zieleni i radości. Odpoczywajcie, bawcie się i zbierajcie siły na kolejny rok szkolny, bo czeka nas jeszcze sporo nowych wyzwań.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły, Szanowni Państwo – życzę wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Pozdrawiam serdecznie 😊

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Abrahama w Połczynie

Grażyna Wolf

Podobne wpisy