|

Kilka słów dla Uczniów i Rodziców klas IV – VII

Szanowni Goście, drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!

Oto nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień w roku szkolnym. Dla nas, nauczycieli, to święto radości z powodu sukcesów naszych uczniów. Dla Was, kochani uczniowie, to święto rozkwitających wakacji, na które zasłużyliście sobie, często ciężką pracą.

Przez 10 miesięcy dzielnie przemierzaliście tajemnicze ścieżki wiedzy, w które każdego dnia wprowadzali Was nauczyciele naszej szkoły. Wędrowaliście w poszukiwaniu tajemnic i jako odkrywcy zdobywaliście wiedzę.

Dzisiaj odbierzecie świadectwa, które są przepustką do kolejnej klasy i, jak mówicie w języku gier: „pozwolą wspiąć się na wyższy level”.

Oto nadszedł czas zbierania plonów. To, co zasialiście na początku roku szkolnego, to co pielęgnowaliście w ciągu tych 10 miesięcy, teraz owocuje. Dzisiaj otrzymacie nagrody w postaci świadectw. Jesteście zatem ogrodnikami, którzy uprawiają glebę i zbierają plony.

Przed wami dwa miesiące zasłużonego wypoczynku. Zanim jednak wakacyjne plany się urzeczywistnią, wspólnie pożegnamy mijający rok szkolny.

Kochani Uczniowie!

Niespełna 10 miesięcy temu witaliśmy nowy rok szkolny. Wówczas wydawało się, że tak długo trzeba będzie czekać na wakacje.

Rok szkolny 2023/2024 był pracowitym rokiem dla nas wszystkich. Razem zrealizowaliśmy wiele innowacyjnych działań, zorganizowaliśmy wiele uroczystości dla naszych uczniów.

Drodzy Nauczyciele!

To właśnie dzięki wam nasi uczniowie osiągają sukcesy, zbierają owoce swojej pracy. Każdego dnia staracie się wspierać, pomagać i kreować rozwój naszych uczniów. Dziękuję wam za wspaniałe postawy, wzorce osobowe oraz poświęcenie.

Drodzy Rodzice!

Szczególnie Państwu należą się słowa wdzięczności za wspieranie nas w pracy wychowawczej. Dbacie o dzieci najlepiej jak potraficie, a nie jest to sztuka łatwa. W dzisiejszych czasach bycie rodzicem to wielkie wyzwanie. Nie ma bowiem szkół wychowania dzieci, wszyscy uczmy się intuicyjnie, jak być dobrym wychowawcą i opiekunem dzieci. Czasami popełniamy błędy i na nich się uczymy. Życzę państwu by tych błędów było jak najmniej, by radość bycia rodzicem pomagała w wychowaniu mądrych i dobrych ludzi.

Wszystkim, którym dobro naszej szkoły leży w sercu, pragnę podziękować i wyrazić słowa uznania za wszelkie przejawy życzliwości i chęci pomocy. Radzie rodziców dziękuję za zaangażowanie i aktywność przez cały rok.

Organowi prowadzącemu dziękuję za wsparcie i pomoc materialną.

Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, dużo słońca i radosnych chwil. Za dwa miesiące spotkamy się wypoczęci i gotowi do dalszej pracy, czego wam i sobie gorąco życzę.

Pozdrawiam serdecznie 😊

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Abrahama w Połczynie

Grażyna Wolf

Podobne wpisy