|

Kilka słów do Absolwentów i ich Rodziców

To, co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean

Isaac Newton

Szanowni Goście, drodzy Nauczyciele, Rodzice naszych uczniów oraz Wy – bohaterowie dzisiejszego dnia, Absolwenci naszej szkoły,

zgromadziliśmy się tutaj w chwili, która zapisze się w pamięci wielu z Was na zawsze – to pożegnanie absolwentów. Jeszcze nie tak dawno staliście przed nami jako małe dzieci, które niepewnie patrzyły w przyszłość. Towarzyszył Wam lęk przed nieznanym. Potem było pasowanie i ruszyła machina nauki, zabaw, wspólnych uroczystości, wycieczek i spotkań klasowych. Osiem lat minęło niepostrzeżenie, zdążyliście nacieszyć się swoimi sukcesami, ale też niejednokrotnie uronić łzę, gdy coś poszło nie tak. Niektórzy z was będą cieszyć się świadectwami z wyróżnieniem, inni nieco niższymi ocenami na świadectwach. Wszyscy jednak osiągnęli sukces na miarę swoich możliwości i predyspozycji.

Pamiętajcie jednak, że zgodnie ze słowami Isaaca Newtona– wiemy tylko tyle, ile zmieści się w maleńkiej kropelce, natomiast nasza niewiedza to cały ocean. Musimy zatem starać się poszerzać horyzonty, dążyć do doskonałości, stawać się nie tylko mądrym, ale przede wszystkim życzliwym i empatycznym człowiekiem.

Dziękuję również rodzicom naszych Absolwentów, którzy jak czujna widownia oglądali codziennie spektakl z waszym udziałem. Właśnie dzięki tej czujności potrafili w lot wyłapać każdy problem, chwilę zwątpienia i smutek. Dodawali wam siły i otuchy, pocieszali i motywowali. Dziękuję państwu za wieloletnią współpracę z naszą szkołą, pomoc w wielu sytuacjach, kiedy znajdowaliście czas na wspólne działania.

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy,

żegnamy kolejny rocznik absolwentów. Dziękuję wam za osiem lat intensywnej pracy, za dbałość o bezpieczeństwo naszych uczniów, za kreatywne i twórcze inicjatywy, które wprowadziliście w celu poprawy jakości nauczania. Życzę Wam, by czas wakacji był okazją do odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale także przygotowania się do następnego roku szkolnego.

Kochani Absolwenci,

chcę Wam podziękować za każdy najmniejszy sukces, za wasz udział w życiu szkoły, za reprezentowanie jej podczas konkursów czy zawodów sportowych. Dziękujemy, że byliście z nami i dostarczyliście niejednokrotnie powodów do dumy i prawdziwych wzruszeń. Życzę Wam, kochani, byście nie stali w miejscu. Tuż po wakacjach poznacie nowe szkoły, nauczycieli, koleżanki i kolegów.

Życzę Wam również pięknych, kolorowych wakacji, niech ten letni czas przyniesie wam dużo radości i przyjemności.

Pozdrawiam serdecznie 😊

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Abrahama w Połczynie

Grażyna Wolf

Podobne wpisy