O kadrze

Grażyna Wolf

Dyrektor szkoły

Swoją przyszłość związałam z pracą z dziećmi. Decyzję tę podjęłam po ukończeniu szkoły podstawowej. W 1982r. rozpoczęłam kształcenie w 6 –letnim Studium Nauczycielskim im. M. Konopnickiej w Gdańsku - Wrzeszczu, które ukończyłam w 1988 roku. 1 września tego samego roku rozpoczęłam pracę w charakterze nauczyciela w Szkole Podstawowej im. A. Abrahama w Połczynie. Dalszą edukację kontynuowałam na Uniwersytecie Gdańskim - kierunek: pedagogika, specjalność: pedagogika wczesnej edukacji. W kolejnych latach ukończyłam studia podyplomowe w zakresie: zarządzanie oświatą, przyroda oraz plastyka i technika w szkole podstawowej i gimnazjum , dietetyka oraz liczne kursy i szkolenia. Do swoich obowiązków podchodzę z pozytywnym nastawieniem. W trakcie mojej wieloletniej pracy, byłam nauczycielką dzieci klas I –III i ich wychowawcą. Ponadto uczyłam dzieci starsze muzyki i plastyki, a także prowadziłam zajęcia dodatkowe z gry na instrumencie i śpiewu. Od 1 września 1998r. jestem dyrektorem szkoły. Za osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze byłam wielokrotnie wyróżniana i nagradzana Nagrodą Dyrektora Szkoły Podstawowej im. A. Abrahama w Połczynie, a następnie Nagrodą Wójta Gminy Puck w uznaniu osiągnięć zawodowych. Doświadczam wielu oznak sympatii i szacunku ze strony moich uczniów i absolwentów naszej szkoły. Wielu moich byłych wychowanków chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami i aktualnymi osiągnięciami życiowymi. Przez lata pracy na stanowisku dyrektora szkoły, wypracowaliśmy z nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi oraz rodzicami , dobrze funkcjonujący zespół. Prywatnie jestem matką wspaniałej córki i syna. Interesuję się psychologią i zdrowym stylem życia. Bardzo lubię muzykę i śpiew. W wolnych chwilach maluję i czytam. Pasjonuje mnie życie i staram się przeżyć je jak najlepiej, nie zapominając o drugim człowieku. Angażuję się w działania na rzecz pomocy ludziom. Jestem zasłużonym honorowym dawcą krwi. Wiele lat działałam w strukturach organizacyjnych ruchu honorowych dawców krwi. Zasadniczą treścią mojego życia jest rytm i harmonia. Jestem miłośniczką szeroko pojętego piękna . Raczej pozytywnie nastawioną do ludzi, a moją dewizą jest : „ Kimkolwiek jesteś, bądź dobry !”.

Marta Joachimiak-Szpinda

Opiekun świetlicy szkolnej

Jestem absolwentką Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na kierunku pedagogika dewiacji i patologii społecznych oraz Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja. W szkole podstawowej w Połczynie pracuję jako opiekun świetlicy szkolnej. Prywatnie mama dwójki dzieci uczęszczających do szkoły w Połczynie : Nadii lat 9,5 oraz Tytusa lat 5,5. W świetlicy szkolnej wprowadzam dzieci w świat zabawy starając się przeplatać to nauką. Rozwijamy wspólnie własne talenty odkrywamy nowe, dążymy do kreatywności w działaniu. Z zamiłowania poświęcam się w wolnym czasie sztuce rękodzieła. Maluję na szkle, na tkaninach, oraz szyję różne dziwadła z filcu – zwierzątka, przytulanki a także rzeczy użytkowe. Daje mi to odskocznię od codziennych obowiązków i wielką radość. Kolejną moją pasją jest muzyka, aczkolwiek teraz bardziej jestem jej odbiorcą niż wykonawcą. Gram na fortepianie tylko w zaciszu domowym dla własnej przyjemności.

Marta Błażejewska

Nauczyciel języka angielskiego i techniki

Już od najmłodszych lat wiedziałam, że będę nauczycielem. Bardzo lubiłam organizować czas młodszym koleżankom i kolegom z podwórka. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i pozwala na realizację zainteresowań, którymi staram się zarazić moich uczniów. Moje pasje to wycieczki do malowniczych zakątków naszego kraju, wycieczki rowerowe i długie spacery.

Sylwia Kraśnicka

Nauczyciel wczesnej edukacji oraz geografii

Pracuję jako nauczyciel wczesnej edukacji oraz geografii. Pasjonuję się podróżami. Lubię odkrywać nieznane zakątki naszego kraju, jak i świata. W wolnych chwilach spełniam się artystycznie.

Jadwiga Ulczycka-Paszke

Nauczyciel religii

Jestem absolwentka wydziału teologii uniwersytetu warminsko-mazurskiego oraz archeologii uniwersytetu mikolaja kopernika w toruniu. Moja najwieksza przygoda to bycie mama 4 dzieci. Uwielbiam podróże i odkrywanie piekna przyrody. Jednak najwieksza tajemnicą pozostaja moi uczniowie dlatego praca z dziecmi i mlodzieżą przynosi mi tyle radosci, co najpiekniejsza podróż. Moje motto: "człowieka trzeba mierzyc miarą serca" - Jan Paweł 2.

Monika Szczypior

Nauczyciel wspomagający

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna. Studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogika, Wczesne Wspomaganie i rewalidacja dziecka z autyzmem, Integracja Sensoryczna. Ukończyłam również kurs I i II stopnia z Integracji Sensorycznej. Obecnie pracuje jako nauczyciel wspomagający w klasie drugiej. Uwielbiam uczyć. Widok postępów czynionych przez moich uczniów sprawia mi niekrytą radość i ogromną satysfakcję. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców. Wspólnie lubimy podróżować po Polsce, zwłaszcza wyjazdy w góry są dla nas najlepszą formą wypoczynku.

Agnieszka Rigga

Nauczyciel wspomagający, wychowawca klasy

„Staram się dziecko zrozumieć, nie szkodzić mu, stwarzać mu warunki i bodźce, aby chciało być lepsze. Dobry człowiek to taki, który czuje co drugi czuje! (O, jakie to cudne!)”. - Janusz Korczak

Lidia Muża

Psycholog

Jestem psychologiem z zawodu oraz pasji. Cenię w mojej pracy możliwość współpracy i budowania relacji z drugim człowiekiem. Praca w szkole jest dla mnie źródłem satysfakcji, wyzwań i nieustannego rozwoju. Lubię poznawać świat poprzez podróże, długie spacery i jeszcze dłuższe rozmowy, a każdy dzień rozpoczynam od filiżanki kawy z mlekiem

Dorota Zaklikowska-Karczyńska

Nauczyciel języka niemieckiego oraz języka rosyjskiego

Jestem nauczycielem języka niemieckiego oraz języka rosyjskiego. Ukończyłam Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uwielbiam swój zawód i nigdy nie miałam wątpliwości co słuszności wyboru w tej kwestii, a w zawodzie pracuję ponad 20 lat. Jestem nauczycielem dyplomowanym oraz współautorem trójjęzycznego leksykonu "Od mechanika do mechatronika" wydanego przy współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo Handlową AHK Polska z siedzibą VW Warszawie oraz wyróżnionego w konkursie Europe Language Label w 2016 roku.

Żaneta Sołtys

Nauczyciel przyrody i biologii

"Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje." Od zawsze wiedziałam, że będę studiować biologię. Pasjonuje mnie przyroda, Ziemia, Natura. Kocham góry, a miłość do nich staram się przekazać swoim wychowankom. ZDOBYWAJCIE SZCZYTY, NIE TYLKO TE GÓRSKIE!

Marzena Redlin

Nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, oligofrenopedagog

Jestem nauczycielką z wieloletnim stażem pracy. Uwielbiam uczyć, lubię pracę z dziećmi i młodzieżą, ponieważ sprawia mi wiele przyjemności i daje poczucie satysfakcji. Kocham podróże, te małe i te duże. Dzięki temu ciągle odkrywam coś pięknego, tajemniczego i zaskakującego.

Magdalena Lubocka

Nauczyciel matematyki, chemii oraz oligofrenopedagogiem

Praca w szkole to moja pasja. W dłuższe wolne chwile (o ile takie mam) staram się spędzać aktywnie z trzyletnimi bliźniakami.

Irena Himmel

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku o specjalizacji pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku pedagogika specjalna. Lubię pracę z dziećmi – jest ciekawa, daje wiele radości i satysfakcji. Każdy dzień to nowe wyzwania. Staram się być wsparciem dla uczniów każdego dnia, motywować ich do działania i pomóc w osiąganiu celów. Wspólnie z dziećmi odkrywam ich pasje i talenty. Prywatnie jestem mamą dwóch synów. Lubię aktywnie spędzać czas - pasjonują mnie rodzinne podróże te bliższe – podczas których odkrywamy piękno naszego kraju i dalsze – zwiedzając zakątki Europy. Chętnie jeżdżę na rowerze, wędruję po górach, oraz czytam książki.

Beata Karczyńska

Nauczyciel chemii i fizyki, Społeczny Inspektor BHP

„Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń” - Maria Skłodowska-Curie.

„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek” - Albert Einstein.

Hanna Miotk

Nauczyciel języka polskiego, języka kaszubskiego i logopeda

Od dzieciństwa marzyłam o pracy z dziećmi, toteż uparcie dążyłam do realizacji pragnień. Kocham to, co robię. Codziennie razem z dziećmi odkrywamy nowe talenty, którym wkładany wysiłek nadaje wartość. Poznanie samych siebie pomaga znaleźć swoje miejsce na Ziemi i czyni życie bardziej satysfakcjonującym. Prywatnie jestem mężatką i matką czterech synów: Oskara, Eryka, Dawida i Kacpra. Ciągle w biegu, dom, praca, dzieci. Znajduję też czas na marzenia, relaks czy leniuchowanie.

Irena Dalecka

Nauczyciel wczesnej edukacji

Od 1992 roku pracuję jako nauczyciel wczesnej edukacji. Interesuję się wczesnym wspomaganiem rozwoju dzieci i młodzieży. Wolny czas lubię spędzać na łonie natury, pasjonuje mnie uprawa roślin ozdobnych, lubię wykonywać prace ogrodnicze. Razem z rodziną lubimy podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca.

Alicja Oksiuta

Nauczyciel religii, wychowania do życia w rodzinie, bibliotekarz

Motto, którym się kieruję w życiu to słowa Św. Augustyna: „JEŻELI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU TO WSZYSTKO JEST NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU” Jestem nauczycielem religii, wychowania do życia w rodzinie, bibliotekarzem. Moją pasją są moi uczniowie, poza tym czytanie , podróże ( te małe i te duże) Lubię piłkę nożną i czekoladę. Poprzez moją pracę i zaangażowanie pragnę wychować uczniów na ludzi, którzy czerpiąc z tradycji będą otwarci na nowoczesność, nie będą się bali wyrażać siebie.

Danuta Gruchel

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, informatyki, oligofrenopedagog

Właściwie nie wyobrażałam sobie innej pracy dla siebie - to pasja, codzienne wyzwania, ale też codzienne radości i wiele satysfakcji. To wspaniałe uczucie, kiedy mamy choć niewielki wpływ na wychowanie i kształcenie młodych ludzi. Od 18 lat jestem nauczycielem i od 18 lat cieszę się, że mogę spełniać się w tym zawodzie i ciągle daje mi on radość i satysfakcję. Prywatnie jestem mamą Julki i Mateusza, moją pasją są rodzinne wycieczki piesze i rowerowe oraz górskie wycieczki po ciekawych zakątkach naszego kraju. W okresie zimowym uwielbiam jazdę na nartach i ciekawą książkę w domowym zaciszu.

Angelika Zielke

Logopeda

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Podyplomowe Studia Logopedyczne ukończyłam w 2012 r. Od 2014 r. pracuję m.in. jako logopeda w szkołach podstawowych i przedszkolach. Jestem również nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz oligofrenopedagogiem. We wrześniu 2020 r. ukończyłam specjalizację z zakresu logopedii – Podyplomowe Studia Neurologopedyczne.