Życzenia

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”

Wacław Rolicz-Lieder

Szanowni Rodzice, drodzy Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Kochani Uczniowie,

niech Bożonarodzeniowy czas będzie okazją do przemyśleń i refleksji nad najważniejszymi dla każdego człowieka wartościami, ponieważ nie ma nic bardziej fundamentalnego niż ludzka życzliwość, dobro, miłość, piękno, prawda. To właśnie one czynią z nas lepszych ludzi. Bez tych wartości nasze życie byłoby puste i smutne. 

Wspominajcie również tych, których już nie ma z nami, ale „po głosach tych wciąż drży powietrze”. I „niech nadzieja znów wstąpi w nas”, by móc na nowo uczyć wrażliwości na ludzką krzywdę, szacunku dla drugiego człowieka oraz wzajemnej tolerancji i wyrozumiałości.

Kochani życzę Wam, aby ten wyjątkowy czas był dla Was pięknym, wypełnionym wszystkim, co dla Was ważne. Niech dla każdego będzie taki, jakiego pragnie. Obyście jak najczęściej cieszyli się tym, że jesteście i znajdowali radość z tego, co macie. Niech być i mieć zespoli się harmonijnie w tych dniach. I niech już tak zostanie. – Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni Wasze marzenia.

Bądźmy dla siebie mili, dobrzy, a w Nowym Roku złóżmy postanowienia, że zadbamy o naszą kulturę osobistą, grzeczność i dobre relacje z otoczeniem. 

Życzę Wam, Kochani, by te najbardziej wyczekiwane święta w roku przyniosły radość w Waszych domach, ciepło rodzinne i ogrom miłości.

Niech w Nowym Roku 2023 spełnią się Wasze marzenia i plany, niech nie zabraknie w nim uśmiechu i radości, niech wiara w lepsze jutro stanie się rzeczywistością!

Życzy                                                                                                                                    Dyrektor szkoły 

Grażyna Wolf                                                                                                                              

Podobne wpisy